تحقیق مصارف صلح آمیز انرژی هسته ای (جزوه)

دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات7
حجم فایل5 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب

 

.نیروگاه های هسته ای

.پزشکان محصولات مصرفی سموم گیاهی

.گذشته اسرار آمیز

 

 

کاربردهای دیگر فیزیک هسته ای
1- برای کشف مطلبی اگر احتیاج به تجزیه و تحلیل موادی باشد که هیچ گونه امکان کنترلی روی آن نیست چه کاری می‌توان انجام داد؟ مثلاً اگر بخواهیم مقداری خاک کفش مشخص مظنونی یا موی سر یک انسان و یا نفت خام یک کشتی را که مقداری از کالای خود را بطور غیر قانونی در جای دیگر فروخته است تجزیه و تحلیل نمایید، چه کاری می‌توانیم بکنیم؟ البته می‌توان از روش شیمیایی استفاده کرد؛ اما روش سریع و مطمئن تری هم وجود دارد. نمونه ای از ماده ای را که نیاز به تجزیه دارد برداشته و آن را با ایزوتوپ رادیواکتیو مخلوط می‌کنیم،

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:49 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق درباره مریخ (علوم پایه)

دسته بندیعلوم پایه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات18
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مریخ

دانشمندان این سیاره را از طریق تلسکوپ های مستقر در زمین و فضا مشاهده کرده اند. سفینه هایی نیز تلسکوپ و تجهیزاتی دیگر را با خود به این سیاره برده اند. سفینه های نخستین طوری طراحی شده بودند که با گذر از کنار مریخ به مشاهده آن بپردازند. بعدها، سفینه هایی در مداری به دور مریخ شروع به گردش نموده و یا حتی بر سطح آن فرود آمده اند اما تا کنون هیچ انسانی پای بر روی این سیاره نگذاشته است.
دانشمندان شواهدی را مبنی بر اینکه زمانی در سطح مریخ آب جریان داشته است، پیدا نموده اند. شواهدی شامل کانال ها، دره ها و آبگذرها بر سطح مریخ. اگر این بیان از شواهد درست باشد، این امکان وجود دارد که همچنان در لایه های زیرین این سیاره آب مایع یافت شود. ضمنا یک سفینه مقادیر زیادی از یخ را در سنگهای زیرین مریخ که بیشتر نزدیک قطب جنوب این سیاره می باشند کشف کرده است.
به علاوه، یک گروه از دانشمندان ادعا کرده اند که مدرکی پیدا نموده اند که نشان می دهد زمانی در مریخ موجودات زنده اقامت داشته اند. این مدرک شامل مواد موجود در سنگ های آسمانی پیدا شده در زمین می باشد. اما تشریح این گروه از این سنگ آسمانی هنوز نتوانسته است که بقیه دانشمندان را متقاعد کند.
سطح مریخ نشانه ها و خصوصیات برجسته ای از قبیل یک تنگه بسیار عمیق تر و بلند تر از تنگه های موجود در زمین و کوه هایی بسیار مرتفع تر از اورست دارد.
بر فراز سطح این سیاره اتمسفری وجود دارد که 100 مرتبه از اتمسفر زمین رقیق تر است. با این حال این اتمسفر به اندازه ای تراکم دارد که بتواند یک سیستم آب و هوایی شامل ابرها و بادها را ایجاد نماید. طوفانهایی مهیب همراه با گرد و خاک گاهی همه سطح این سیاره سرخ را در بر می گیرند.
مریخ از زمین بسیار سرد تر است. دمای آن از 125- درجه سانتیگراد در نزدیک قطبها در فصل زمستان تا 20 درجه سانتیگراد در میان روز و نزدیک استوا متغیر است. میانگین دمای مریخ حدود 60- درجه سانتیگراد می باشد.
مریخ با زمین تفاوت های زیادی دارد و این تفاوت ها بیشتر از فاصله دور مریخ از خورشید و کوچکتر بودن آن نسبت به زمین ناشی می شود. میانگین فاصله مریخ از خورشید حدود 227.920.000 کیلومتر می باشد این فاصله تقریبا 5/1 برابر فاصله زمین تا خورشید است. میانگین شعاع مریخ 3.390 کیلومتر یعنی تقریبا نصف شعاع کره زمین می باشد.

مشخصات مریخ
مدار و گردش

مانند دیگر سیارات منظومه شمسی مدار مریخ نیز به شکل بیضی می باشد. اما کشیدگی بیضی مدار مریخ از همه سیارات بیشتر است. فاصله مریخ تا خورشید در کمترین حالت 206.620.000 کیلومتر و در بیشترین حالت 249.230.000 کیلومتر می باشد. مریخ در هر 687 روز زمینی یک دور کامل به دور خورشید گردش می کند. این مدت زمان یکسال در مریخ است.
فاصله مریخ تا زمین به موقعیت هر دو سیاره در مدار خود بستگی دارد. کمترین فاصله بین این دو سیاره همسایه از یکدیگر 54.500.000 کیلومتر و بیشترین فاصله آنها از هم 401.300.000 کیلومتر میباشد.
مانند زمین، مریخ نیز حول محور طولی از غرب به شرق د رحرکت است. روز خورشیدی مریخ 24 ساعت و 39 دقیقه و 35 ثانیه طول می کشد. این مدت زمانیست که مریخ یک دور کامل حول محور خود نسبت به خورشید طی می کند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:49 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

مدل كوجكترین ذرات طبیعت و بر همكنش بین آنها (فیزیک)

دسته بندیفیزیک
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات12
حجم فایل27 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

برهم كنش ذرات رنگی

اكتشافی كه جایزه نوبل فیزیك امسال رااز آن خود كرد اهمیتی اساسی در فهم ما از چگونگی كاركرد یكی از نیروهای بنیادین طبیعت داشته است. نیروییكه كوچك ترین ذرات ماده یعنی كوارك ها رابه یكدیگر می چسباند. دیوید گراس دیوید پولیتزرو فرانك ویلچك توانستند با كارهای تئوریك خود مدل استاندارد ذرات بنیادی را كامل كنند. مدلی كه كوجكترین ذرات طبیعت و بر همكنش بین آنها را توضیح می دهد.

 

نیروی بر همكنش قوی

نیروی بر همكنش قوی كه اغلب به آن بر همكنش رنگی نیز می گویند یكی از چهار نیروی بنیادین طبیعت است. این نیرو بین كوارك ها كه ذرات بنیادی سازنده پروتون ها نوترون ها و نوكلئون ها هستند عمل میكند. دیوید پولیتزرو فرانك ویلچك خاصیتی از نیروی بر همكنش قوی را كشف كردند كه به كمك آن می توان توضیح داد به چه علت رفتاركوارك ها تنها درانرژی های بسیارزیاد مانند رفتارذرات آزاد است. (درحالی كه بقیه ذرات بنیادی در انرژی های معمول نیز چنین رفتاری را از خود بروز می دهند. به عبارت دیگر كوارك ها در انرژی های پایین همیشه در دل ذرات كه از دو یا سه كوارك ساخته شده اند محبوس هستند. آنها در انرژی های پایین همیشه به صورت تركیب شده با كوارك های دیگر دیده میشوند.

 

 

 

این تئوری از بسیاری جهات توسط آزمایش های مختلفی به خصوص در سال های اخیر در آزمایشگاه سرن  بررسی شده است. این كشفیات توانسته اند پایه ای برای تئوری بر همكنش رنگها (كرومودینامیك كوانتومی) پی ریزی نمایند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:49 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق چالش ها و موانع آموزش زبان عربی در مدارس (زبان های خارجی)

دسته بندیزبان های خارجی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات38
حجم فایل45 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تحقیق چالش ها و موانع آموزش زبان عربی در مدارس

فرمت ورد 38 صفحه

 

مقدمه

 برای برطرف  کردن ضعف و نقص در هر امری ابتدا باید   با تحقیق و بررسی و نظر سنجی های لازم ، علل وعوامل آن را به خوبی شناسایی کرد  و سپس با برنامه ریزی دقیق و سنجیده به کاهش و برطرف ساختن آن  اقدام نمود. لذا عوامل افت شناسایی شده در درس عربی  با عناوین مشخص به شرح زیر می آید :

  کتاب  ها ی عربی موجود  یکی از مهمترین و بزرگترین عامل  بی رغبتی و افت تحصیلی دانش آموزان در این درس   می باشد که نواقص و کاستی  های  آن به شرح زیر  تقدیم می شود :  

به روز نبودن مطالب کتاب  های عربی  و عدم تناسب  وهماهنگی و همخوانی محتوای آموزشی کتاب عربی  با سلایق و نیازهای علمی ، عاطفی و رفتاری  دانش آموزان  .

حجم زیاد و خسته کننده مطالب و محتوای کتب درس عربی .

تاکیدبیش ازحد به قواعد و ارائه آن  به صورت خسته کننده و با توضیحات زائد و طولانی  ، باعث شد  که دانش آموزان رغبت و علاقه کافی برای یادگیری این درس ند اشته باشند . به همین دلیل این نیاز احساس می شود که در تألیف کتابهای عربی دوره متوسطه تغییرات کلی و اساسی اعمال شود تا مطالب به صورت جذاب و مفید به دانش آموزان ارائه گردد .

جذابیت و تنوع مطالب موجود در کتاب بسیار کم و  ناچیز است . مثلاً در هیج جای كتابهای درسی عربی   ، یك مطلب ورزشی دیده نمی شود. اغلب مطالب كتابهای درسی عربی ، آیات قرآنی و احادیث و ادعیه می باشد كه باعث یكنواختی مطالب درس عربی شده است. درست است كه هدف از  آموزش زبان عربی فهم قرآن و حدیث است اما می توان در لابلای داستانهای متنوع و جذاب و یا در ضمن عنوان كردن یك لطیفه  و حكایت پند آموز خیلی از لغات و اصطلاحات متون دینی را آموزش داد.

فهرست مطالب

عنوان                                                                                              صفحه

مقدمه                                                                                         2

دانش آموز                                                                                    3

معلّم                                                                                           4

 امکانات آموزشی                                                                                      6

آزمون  ها و ارزشیابی ها :                                                                            7

جامعه و برنامه ریزان و مسؤولین                                                           8

راه کارهای عملیاتی برای بهبود وضیعت  درس عربی  و جلوگیری از افت :           11

تألیف کتاب و برنامه ریزی درسی                                                          13

گروه آموزشی ، دبیرخانه عربی کشور  وکلاس  ضمن خدمت  :                        16

 مدرسه و امکانات آموزشی                                                                  19

 ارزشیابی ها :                                                                                20

راهکارها ی دیگر :                                                                           22

شیوه نوین تدریس در درس عربی                                                                   23

راههای بررسی معلمان                                                                      27

خصوصیات معلم عربی                                                                      27

چالش ها و موانع آموزش زبان عربی در مدارس ایران                                    30

راهكارهای ایجاد علاقه و انگیزه در دانش‌آموزان نسبت به درس عربی                           33

نتیجه‌‌ گیری                                                                                  36

منابع                                                                                          38

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:49 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق مسئوولیت مدنی ناشی از نقض پیش قرارداد و توافق مقدماتی (حقوق)

دسته بندیحقوق
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات26
حجم فایل25 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تحقیق مسئوولیت مدنی ناشی از نقض پیش قرارداد و توافق مقدماتی

فرمت ورد26 صفحه

چکیده :

در قانون مدنی و سایر قوانین موضوعه ایران در مورد مسئوولیت پیش قراردادی نص صریحی وجود ندارد . در مورد ایجاب در فقه حقوق عرفی و کنوانسیون بیع بین المللی کالا 1980 وین ، اصل بر این است که رجوع از این مسئوولیت آور نیست مگر در صورتی که حفظ ایجاب به نحو صریح یا ضمنی الزام آور باشد . در مورد توافق مقدماتی باید گفت که در صورتی که یکی از طرفین توافق مقدماتی تخلف و رجوع نماید مطابق قواعد عام مسئوولیت مدنی ، مسئوول است . در واقع با اثبات تقصیر ، رابطه سببیت و زیان وارد به طرف دیگر ، زیان زننده ضامن می باشد هر چند که قرارداد نهایی منعقد نشده باشد . بنابراین آزادی اشخاص برای رجوع از ایجاب و توافق مقدماتی ، ملازمه با نفی مسئوولیت آنها برای جبران خسارت ندارد و در صورتی که حسب مورد شرایط قانونی برای مسئوول دانستن شخص وجود داشته باشد ، می توان او را مسئوول دانست .

فهرست مطالب

چکیده                                                                                        1

مقدمه                                                                                         2       

فصل اول ـ بررسی ایجاب و توافق مقدماتی                                               3

مبحث اول تعریف ایجاب                                                                              3                                              

گفتار اول : تفاوت ایجاب و دعوت بر معامله                                               5

مبحث دوم توافق مقدماتی                                                                  7

فصل دوم : بررسی فقهی مسوولیت ناشی از رجوع از ایجاب و توافق مقدماتی                   8       

مبحث اول : اتلاف                                                                           9

مبحث دوم : تسبیب                                                                         11

مبحث سوم : غرور                                                                           13

مبحث چهارم : شرط بنایی                                                                  15

مبحث پنجم : قاعده لاضرر                                                                 16

فصل سوم : مسوولیت مدنی ناشی از رجوع حقوق ایران                                 17     

فصل چهارم : مسوولیت مدنی ناشی از رجوع از توافق مقدماتی در حقوق ایران       20

نتیجه گیری :                                                                                23

منابع و ماخذ                                                                                 25

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:49 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق ماهواره ها (فیزیک)

دسته بندیفیزیک
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات39
حجم فایل25 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

مقدمه:

 

تحقیقات فضائی بعنوان شاخه ای ازعلم وتكنولوژی طی 25سال اخیر كه ازپرتاب

نخستین ماهواره به فضا می گذرد پیشرفتها و تحولات شگرفی داشته است. درمسیر

این توسعه وتحول، بسیاری از شاخه های علم نظیر فیزیك نجومی، سیاره شناسی،

فیزیك پلاسما یا علم مواد آنچنان گستردگی یافته اند كه بسیاری ازدانشها واطلاعات

حاصله از آنها در30سال قبل غیرقابل دسترسی و حتی دوراز قدرت درك ذهن انسان 

تصورمی شد. اكنون تحقیقات فضائی بمثابه ابزاری جهت حل مسائل ومشكلات انسان برروی زمین، مورد توجه شدیددانشمندان ومحققین قرارگرفته وهرروزكشفیات جدیدی

قدرت انسان رادرتسلط وكنترل بیشتر برطبیعت افزون می كند. تكنولوژی ماهواره ای بعنوان شاخه ای مهم درتحقیقات فضائی اكنون جایگاهی بس عظیم درزمینه های مختلف  ارتباطی،زمین شناسی، هواشناسی،نظامی وغیره داردكه ازاین میان ماهواره های تأمین كننده ارتباطات راه دورتأمین تأثیربسزایی درابعاداقتصادی،فرهنگی واجتماعی بشرداشته است. ماهواره ها بخش مهمی از زندگی مدرن امروزبه شمار می روند. ماهرروزازآنهااستفاده می كنیم بدون انكه به ارزش آن پی ببریم. پیش بینی وضعیت جوی فردا، اخبارحوادث كه هرلحظه دراقصی نقاط جهان روی می دهند، تلفن های راه دوروسیستم ارتباطی ازطریق اینترنت كامپیوترارسال می شوند.

 

 

 

 

(1)

 

 

ماهواره چیست؟:

 

ماهواره شیئی است كه پیرامون چیز دیگری می چرخدیا گردش می كند. مثلا ماه قمر

(=ماهواره) طبیعی كرة زمین محسوب می شوداما وقتی مادربارة ماهواره ها صحبت

می كنیم معمولا منظورمان اشیاء مصنوعی ودست سازانسان است كه به فضا پرتاب

می شوند ودرمدارزمین به گردش درمی آیندهرماهواره دراعماق فضای ساكت وتاریك

ودرفاصله ای كیلومترها دورتراززمین، بالای سرمان می چرخد. اما خود ماهواره به دور

ازاین سكوت حاكم درفضا ست. زیرا هرثانیه هزاران علائم راد یوئی را اززمین دریافت  می كند ویا هزاران علائم راد یوئی را درهرثانیه به زمین ارسال می كند.

كاربردهای ماهواره ها چیست؟:

 

ماهواره ها سه كاربرد عمده دارند: (1)ارتباطات یادریا فت وارسال علائم تلویزیونی ومخابراتی،(2)جمع آوری داده ها جهت تحقیقات علمی وپیمایش زمین برای برنامه های زیست محیطی وكشاورزی و(3)كاركرد تجسسی كه ازاین طریق می توانند اقدامات نظامی طرف مقابل مثل ساخت سلاح هسته ای راشناسایی كنند.این ماهواره هامی توانندعلاوه برسیگنالهای حرارتی، وجود هرگونه موادشیمیایی فرعی راكه درنتیجة فرآوری پلوتنیوم ایجاد می شوند ردیابی كنند. برخی ازانواع خاص این ماهواره ها قادرخواهند بود حتی امواج الكترومغناطیسی منتشرشده ازشتاب دهنده های جداسازایزوتوپ رانیزكشف و ثبت كنند.ازماهواره های ارتباطی درنیروهای مسلح،تماسهای دریایی، تله تایپ،ارتباطات

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:48 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق ماهواره 1 (فیزیک)

دسته بندیفیزیک
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل10 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ماهواره ها

 

تحقیقات فضائی بعنوان شاخه ای ازعلم وتكنولوژی طی 25سال اخیر كه ازپرتاب نخستین ماهواره به فضا می گذرد پیشرفتها و تحولات شگرفی داشته است. درمسیر این توسعه وتحول، بسیاری از شاخه های علم نظیر فیزیك نجومی، سیاره شناسی،فیزیك پلاسما یا علم مواد آنچنان گستردگی یافته اند كه بسیاری ازدانشها واطلاعاتحاصله از آنها در30سال قبل غیرقابل دسترسی و حتی دوراز قدرت درك ذهن انسان  تصورمی شد. اكنون تحقیقات فضائی بمثابه ابزاری جهت حل مسائل ومشكلات انسان برروی زمین، مورد توجه شدیددانشمندان ومحققین قرارگرفته وهرروزكشفیات جدیدی قدرت انسان رادرتسلط وكنترل بیشتر برطبیعت افزون می كند. تكنولوژی ماهواره ای بعنوان شاخه ای مهم درتحقیقات فضائی اكنون جایگاهی بس عظیم درزمینه های مختلف  ارتباطی،زمین شناسی، هواشناسی،نظامی وغیره داردكه ازاین میان ماهواره های تأمین كننده ارتباطات راه دورتأمین تأثیربسزایی رابعاداقتصادی،فرهنگی واجتماعی بشرداشته است. ماهواره ها بخش مهمی از زندگی مدرن امروزبه شمار می روند. ماهرروزازآنهااستفاده می كنیم بدون انكه به ارزش آن پی ببریم. پیش بینی وضعیت جوی فردا، اخبارحوادث كه هرلحظه دراقصی نقاط جهان روی می دهند، تلفن های راه دوروسیستم ارتباطی ازطریق اینترنت كامپیوترارسال می شوند.

ماهواره چیست؟:

ماهواره شیئی است كه پیرامون چیز دیگری می چرخدیا گردش می كند. مثلا ماه قمر

(=ماهواره) طبیعی كرة زمین محسوب می شوداما وقتی مادربارة ماهواره ها صحبت

می كنیم معمولا منظورمان اشیاء مصنوعی ودست سازانسان است كه به فضا پرتاب

می شوند ودرمدارزمین به گردش درمی آیندهرماهواره دراعماق فضای ساكت وتاریك

ودرفاصله ای كیلومترها دورتراززمین، بالای سرمان می چرخد. اما خود ماهواره به دور

ازاین سكوت حاكم درفضا ست. زیرا هرثانیه هزاران علائم راد یوئی را اززمین دریافت  می كند ویا هزاران علائم راد یوئی را درهرثانیه به زمین ارسال می كند.

كاربردهای ماهواره ها چیست؟:

ماهواره ها سه كاربرد عمده دارند: (1)ارتباطات یادریا فت وارسال علائم تلویزیونی ومخابراتی،(2)جمع آوری داده ها جهت تحقیقات علمی وپیمایش زمین برای برنامه های زیست محیطی وكشاورزی و(3)كاركرد تجسسی كه ازاین طریق می توانند اقدامات نظامی طرف مقابل مثل ساخت سلاح هسته ای راشناسایی كنند.این ماهواره هامی توانندعلاوه برسیگنالهای حرارتی، وجود هرگونه موادشیمیایی فرعی راكه درنتیجة فرآوری پلوتنیوم ایجاد می شوند ردیابی كنند. برخی ازانواع خاص این ماهواره ها قادرخواهند بود حتی امواج الكترومغناطیسی منتشرشده ازشتاب دهنده های جداسازایزوتوپ رانیزكشف و ثبت كنند.ازماهواره های ارتباطی درنیروهای مسلح،تماسهای دریایی، تله تایپ،ارتباطات

  تلفنی(ونیزمتن نگار، نمابرد)وانتقال سیگنالهای رادیویی وتلویزیونی درقلمرو های  محلی، منطقه ای وبین المللی استفاده می شود. كاربرددیگرماهواره هادرحوزة جمع آوری اطلاعات مربوط به جوزمین، آب وهوا، پوشش زمین وتغییرات اقیانوسها را به صورت ماهانه، روزانه وحتی ساعت به ساعت جمع آوری وثبت كنند. دانشمندان سراسر جهان بادریافت این اطلاعات ازماهواره هاوبررسی تصاویربد ست آمده تغییرات مهم و اساسی زمین راموردبررسی قرارمی دهند. ماهواره هادرحال حاضریك ابزارباارزش برای

مدیریت منابع زمین هستند. داده های ماهواره ای دربرزیل برای كنترل پاكسازی جنگل، درهندوستان برای بررسی جنگلهای گرمسیری ودرچین ومكزیك برای كنترل فعالیتهای جغرافیایی مورداستفاده قرارمی گیرند. این داده هاونقشه هاوآمارهای حاصل ازآنهابه تصمیمات وبرنامه هایی منجرمی شوندكه برای كنترل محصولات كشاورزی، استفاده از زمین، ارزیابی محل پروژه ها، مدیریت جنگل، هیدرولوژی،اكتشافات نفتی ومعدنی ومسائل دیگر ضرورت دارند.                       

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:48 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق درباره ماه (فیزیک)

دسته بندیفیزیک
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل14 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ماه

  ماه تنها قمر طبیعی زمین و تنها جرم آسمانیست که انسان بر روی آن حضور داشته است. ماه روشن ترین جرم در آسمان شب است اما نوری از خود تولید نمی کند در عوض نور خورشید را منعکس می کند. مانند زمین و دیگر اعضای منظومه شمسی، عمر ماه حدود 6/4 بیلیون سال می باشد. ماه از زمین بسیار کوچکتر است. میانگین شعاع ماه 4/1737 کیلومتر ، حدود 27 درصد شعاع زمین می باشد. جرم آن نیز از جرم زمین بسیار کمتر است. جرم زمین 81 برابر جرم ماه می باشد. چگالی ماه حدود 34/3 گرم در هر سانتیمتر مکعب، تقریبا 60 درصد چگالی زمین است. از آنجائیکه جرم ماه از جرم زمین کمتر است، نیروی گرانش در سطح آن نیز کمتر از زمین و حدود یک ششم آن می باشد.

         بدین ترتیب شخصی که بر روی ماه ایستاده احساس می کند که پنج ششم از وزن خود را از دست داده است. همینطور اگر سنگی را در سطح ماه رها کنیم بسیار آهسته تر از سنگی که در زمین رها شده، به سطح ماه می رسد. علیرغم نیروی گرانش نسبتا ضعیف ماه، فاصله آن تا زمین به قدری کم است که باعث ایجاد جذر و مد در آبهای زمین می گردد. میانگین فاصله مرکز ماه تا مرکز زمین 384.467 کیلومتر است. این فاصله در حال افزایش است البته باسرعتی بسیار اندک. ماه در هر سال 8/3 سانتیمتر از زمین دورتر می شود. دمای سطح ماه در ناحیه استوایی آن از بسیار سرد یعنی 173- درجه سانتیگراد در شب تا بسیار گرم یعنی 127+ درجه سانتیگراد در طی روز، متغیر است. در چاله های عمیق نزدیک قطبهای ماه، دما همیشه حدود 240- درجه سانتیگراد است. در ماه هیچ گونه از حیات وجود ندارد. 
در مقایسه با زمین، این قمر تغییرات اندکی در طی بیلیونها سال داشته است. در ماه، آسمان حتی در طی روز سیاه است و ستارگان همیشه دیده می شوند. وقتی از زمین با چشم غیر مسلح به ماه نگاه می کنیم، می توانیم مناطق تیره و روشنی بر روی سطح ماه ببینیم. مناطق روشن ارتفاعات ناهمواری هستند که به واسطه برخوردهای اجرام آسمانی با ماه به وجود آمده اند. به این مناطق تری (terrae) می گویند. کلمه تری یک کلمه یونانی به معنی زمینها می باشد. مناطق مرتفع، پوسته اصلی ماه می باشند که به دلیل برخورد انواع اجرام آسمانی قطعه قطعه شده اند. قطر چاله های زیادی در منطقه تری متجاوز از 40 کیلومتر می باشد. بزرگترین آنها حوزه ایتکن (Aitken) قطب جنوب با قطر 2500 کیلومتر است. مناطق تیره با نام ماریا (maria) شناخته می شوند. ماریا واژه ای یونانی به معنی دریا می باشد. این نام به جهت هموار بودن مناطق تیره و شباهت آنها به بسترهای وسیع آب به این مناطق اطلاق می گردد. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:48 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق ماده (فیزیک)

دسته بندیفیزیک
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل79 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 ماده

تمام موادی را که جهان از آنها ترکیب یافته است، بر روی هم ماده می‌گوییم. ماده را می‌توان به‌صورت چیزی تعریف کرد که جرم دارد و فضا اشغال می‌کند. جرم ، پیمانه ای از کمیت ماده است. جسمی که تحت تاثیر نیروی خارجی نیست، مایل است که به حال سکون بماند و اگر در حال حرکت باشد، مایل است که به حرکت یکنواخت خود در همان جهتی که دارد، ادامه دهد. این خاصیت ، اینرسی نامیده می‌شود. جرم متناسب با اینرسی آن است.

 

وزن ماده

جرم یک جسم ، تغییرناپذیر است، اما وزن آن چنین نیست. وزن ، نیروی جاذبه گرانشی است که از طرف زمین بر جسم وارد می‌شود. بنابراین وزن یک جسم معین برحسب فاصله آن از مرکز زمین تغییر می‌کند. وزن یک جسم با جرم آن و با جاذبه گرانشی زمین نسبت مستقیم دارد. بنابراین ، در هر جای معین ، دو جسم که جرم مساوی داشته باشند، وزن آنها با هم برابر است .


عنصر

یونانیان باستان به این مفهوم رسیده بودند که کل ماده ، از تعداد محدودی مواد ساده که آنها را عمنصر می‌نامیدند، ترکیب یافته است. یونانیان ، کل ماده موجود در زمین را مشتق از چهار عنصر خاک ، هوا ، آتش و آب می‌دانستند. از آنجا که اجرام آسمانی ، کامل و تغییرناپذیر دانسته می‌شد، آنان جرم فلکی را مرکب از عنصر پنجمی به نام اتر در نظر می‌گرفتند. اتر بعدا به نام quinessence (از واژه لاتین به معنی عنصر پنجم) معروف شد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:48 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق گرمایش از كف (فیزیک)

دسته بندیفیزیک
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات15
حجم فایل426 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

گرمایش از كف

تاریخچه سیستم گرمایش از کف 

 

 60 سال پس از میلاد مسیح  به خواص و راحتی گرمایش از کف پی برده بودند. در آن زمان رومیان با ایجاد کانال های هو ای گرم در زیر زمین و یا با گرم کردن زمین حمام ها با آتش از زیر سطح , محیط خود را به شیوه ای بسیار مطلوب گرم می نمودند.

دو هزار سال بعد (طی 30 سال گذشته)  با اختراع سیستمهای هیدرونیک (Hydraunic systems) و پمپ های انتقال سیالات در اروپا، سیستم گرمایش از کف (به خصوص با لوله های PE-X) به یکی از رایج ترین شیوه های مدرن گرمایشی تبدیل شد.

آشنایی با سیستمهای گرمایش از كف با افزایش روز افزون جمعیت و همچنین كاهش منابع انرژی، مصرف بهینه انرژی امری بدیهی می باشد. در این راستا نقش سیستم های گرمایشی بهینه ساختمان ها و مجتمع های مسكونی در كنترل و بهینه سازی مصرف انرژی مهم وقابل تامل می باشد. سیستم حرارتی گرمایش از كف كه انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد‏‏‎، درمقایسه با سایر سیستمهای حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلكه در مقوله رفاه و آسایش ساكنان ساختمان ها دارای نقاط قوت بسیاری می باشد. در سالهای اخیر، سیستم گرمایشی از كف در كشورهای اروپائی و آمریكا بسیار متداول شده است و دلیل این گسترش روزافزون بهینه بودن مصرف انرژی، توزیع یكسان گرما در تمامی سطح و فضا و دوری از مشكلات موجود در سایر روش ها ، به عنوان مثال سیاه شدن دیوارها، گرفتگی و پوسیدگی لوله ها و… می باشد. استفاده از روش گرمایش از كف جهت گرمایش محل سكونت از دیرباز به طرق مختلف انجام می گرفته است. بطوریكه رومی ها زیر كف را كانال كشی كرده و هوای گرم را از آن عبور می دادند و كره ای ها دود حاصل از سوخت را قبل از اینكه از دودكش عبور كند از زیر كف انتقال می دادند. در سال 1940 نیز فردی بنام سام لویت برای این منظور لوله های آب گرم را در زیر كف قرار داد. دركشور ایران نیز درمناطق كوهستانی و سردسیر ازجمله آذربایجان این روش مورد استفاده قرار می گرفته، كه بیشترین مورد استفاده آن درحمام ها بود. به طور كلی سه نوع روش گرمایش از كف موجود است: 1-گرمایش با هوای گرم 2-گرمایش با جریان الكتریسیته 3-گرمایش با آب گرم به دلیل اینكه هوا نمی تواند گرمای زیادی را درخود نگاه دارد روش هوای گرم در موارد مسكونی چندان به صرفه نیست و روش الكتریكی نیز فقط زمانی مقرون به صرفه است كه قیمت انرژی الكتریكی كم باشد.درمقایسه با دو روش ذكر شده، سیستم گرمایش با آب گرم ( هیدرولیك) مقرون به صرفه تر و خوشایندتر می باشد. بدین خاطر سالهای متوالی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. روش گرمایش از كف به عنوان راحت ترین، سالم ترین وطبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است. همانطور كه افراد دریك روز سرد زمستانی توسط تشعشع خورشید احساس گرما می نمایند دراین روش نیز گرما را بوسیله انتقال حرارت تشعشعی(تابشی) از كف دریافت می كنند و یقیناً احساس آسایش بیشتری خواهند نمود. در این سیستم گرمایشی معمولاً دمای آب گرم موجود در لوله های كف خواب بین 30 تا60 درجه سانتی گراد می باشد كه درمقایسه با سایر روشهای موجود، كه دمای آب بین 54 تا 71 درجه سانتی گراد است، 20 تا40 درصد در مصرف انرژی صرفه جوئی می شود. در ساختمان هائی كه دارای سقف بلند می باشند استفاده از سیستم گرمایش از كف باعث كاهش مصرف انرژی و صرفه جوئی در مصرف سوخت می شود

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 20:48 ] [ آریا برومندی ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 صفحه بعد

دیگر امکانات