تحقیق درباره چاقی (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات27
حجم فایل38 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه

مطالبی كه به خوانندگان گرامی تقدیم می شود برای شناساندن عارضه چاقی كه هر روز شیوع بیشتری پیدا می كند ، تنظیم و ارائه شده است . این عارضه با وجود اینكه واقعاً یك بیماری نیست ، زمینه را برای بسیاری از ناخوشی ها به ویژه اختلالات قلب و عروق و دیابت فراهم می سازد چاقی یك بلا و آفت برای سلامتی و رفاه افراد است و خیلی زود ظرفیت كار و توانایی افراد را دچار نقصان         می نماید با ارائه این مطلب سعی كردیم تا چاقی و علل و عوارض آن را برای شما روشن كنیم امیدواریم بهره ای هر چند اندك از خواندن این مطالب داشته باشید .

چاقی :

خوشبختانه بیشتر رژیم های غذایی میزان ایده آل موفقیت را دارند . با یك برآورد كمتر از 30% آنهایی كه وزن كم می كنند به آن رژیم ادامه می دهند آنچه مهم است این است كه افراد ممكن است قربانی رژیم های نادرست شوند برای موفقیت شما نیاز به طرح آموزشی خوب طراحی شده دارید نخست باید مفاهیم نادرست در مورد رژیم غذایی تان را برطرف كنید و اصول توازن انرژی را كه به وسیله رژیم ایجاد می شود برقرار كنید و یك مرحله از طرح درمان شامل تمرین منظم و اصلاح رفتاراست برای كسانی كه بسیار چاق هستند روش جراحی برای از دست دادن وزن توصیه می شود .

موضوعات آموزشی در چاقی :

-اصول توازن انرژی و رابطه آنها با چاقی و از دست دادن وزن

-تعریف یك كالری

-انواع چاقی

-تشخیص چاقی ، با معیارهای وزن بالا ، شاخص حجم بدن مثل دیابت بیماری عروق و مسائل تنفسی

-اهمیت تمرین منظم

-رژیم غذایی برای كاهش مصرف غذا

-احتیاط درباره استفاده از تجویز دارو

-روش ها و جراحی برای درمان بیماری چاقی

-رژیم غذایی در سایر روش های اصلاح رفتار

شما باید رژیم غذایی تان را برای مدت طولانی حفظ كنید آیا شما از شام خوردن لذت می برید ؟ اگر اینطور است به این رژیم ادامه دهید از دست دادن وزن ممكن است با مشكل و به كندی به وجود آید ولی سلامت و ظاهر زیبا ارزش تلاش كردن را دارد به طور كلی چاقی یعنی افزایش چربی بدن . وقتی شما كالری به میزان بیشتر از نیاز بدنتان دریافت كنید بدنتان این كالری اضافی را ذخیره می كند . كالری واحدی از انرژی غذا است . كالری های استفاده شده به صورت چربی در سلولهای بافت رسوب می كند در افرادی با وزن طبیعی چربی حدود 10 تا 15 درصد وزن بدن را تشكیل می دهد . در زنان با وزن طبیعی چربی ممكن است بیش از 20 درصد وزن بدن را تشكیل دهد .

اصل توازن انرژی :

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:20 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق چاقی کودکان (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات4
حجم فایل6 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

Childhood

Obesity

 

 

چاقی كودكان

 

 

 

 

 

كودكانی كه اضافه وزن دارند بزرگسالانی می شوند كه اضافه وزن دارند . بنابراین در سن بلوغ بیشتر در معرض عوامل تهدید كننده همچون : سكته، حملات قلبی، دیابت نوع (2) ، فشار خون بالا ، سرطان روده بزرگ هستند و هر چه اضافه وزن بیشتر ، احتمال این بیماری ها بیشتر می شود.

اضافه وزن در كودكان همچنین موجب اختلالات روانی نیز می شود. مسخره شدن به خاطر هیكلشان موجب از دست دادن اعتماد به نفس و منجر به گوشه گیری و افسردگی می شود.

 

  • چرا بیشتر بچه ها اضافه وزن دارند؟
  • تنها عده ی كمی از بچه ها به دلیل داشتن بیماری های پزشكی دچار اضافه وزن می شوند. كودكان اگر دارای والدین چاق باشند بیشتر مستعد چاقی هستند. اما به عقیده ی دانشمندان عوامل ژنتیكی نقش تأثیر گذار كمی در این امر دارد. امروزه چاق شدن و اضافه وزن برای كودكان مشخصاً آسان تر از پیش است. غذاهایی با كالری بالا از قبیل غذاهای آماده ، شیرینی جات فراوان بوده و به مقدار بسیار زیاد در دسترس كودكان قرار دارد. ورزش و تمرین های بدنی دیگر جزو برنامه های عادی زندگی افراد نیست . بعضی از كودكان هرگز مسیر بین منزل و مدرسه را با دوچرخه یا پیاده طی
    نمی كنند، و نشستن برای ساعات متمادی در مقابل تلویزیون هم امری غیر عادی نیست.

 

  • وزن سلامت

برای كودكان استفاده از كارت رشد كه رشد كودك را با در نظر گرفتن سن ، جنس و رشد می سنجد بسیار مؤثر بوده و برای كار آمدی بیشتر از پزشك خود كمك بگیرند. امكان اندازه گیری نسبت چربی وزن كودكان وجود دارد. در كل اگر یك پسر بیش از 25 درصد وزنش و یك دختر بیش از 32 درصد وزن بدنش را چربی تشكیل بدهد ، اضافه وزن دارند.

 

  • حفظ وزن سالم

كارشناسان معتقدند كودكانی كه دچار اضافه وزن هستند ، نباید تشویق به كم كردن وزن شوند به جای آن باید آن ها را تشویق كرد كه این وزن را حفظ كنند و به مرور با افزایش قد این وزن برای آن ها مناسب می شود. تا كنون هیچ دارویی وجود نداشته كه اثری ثابت شده و مؤثر برای درمان شكل وزن كودكان داشته باشد. برای دستیابی به حفظ وزن در كودكان باید آنها را تشویق به: 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:20 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق جلوگیری از بیماری قلبی (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات24
حجم فایل86 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

جلوگیری از بیماری قلبی

در حالیکه  علت بیماری قلبی تنها عدم فعالیت نیست ، شانس اجتناب از این بیماری را می توان با حفظ برنامه منظم پیاده روی به طور زیادی بهبود بخشید. نتایج مطالعات نشان داده است که افراد با ورزش کردن احتمال ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش می دهند. در حالیکه آنهایی که ورزش نمی کنند دو برابر بیشتر احتمال ابتلا به بیماری قلبی کرونری را دارند.

همچنین پیاده روی می تواند سطوح کلسترول را که علت شایع بیماری قلبی است ، کاهش می دهد. بطور دقیق تر ، پیاده روی لیپوپروتئین با دانسیته بالا ( HDL )را که کلسترول " خوب " در نظر گرفته می شود و به جابجا شدن کلسترول بد از دیواره های شریانی می شود ، افزایش می دهد. در مطالعه ای سطوح کلسترول نامه رسان ها مقایسه شد. در این مطالعه نامه رسانهایی که روزانه چند مایل پیاده روی می کردند با افرادی که هیچ ورزشی انجام نمی دادند مورد مقایسه قرار گرفتند و ثابت شد  که پیاده روی منجر به افزایش در HDL " خوب " می شود. نتایج این مطالعه از پیاده روی به عنوان یک روش تثبیت سطوح کلسترول پشتیبانی می کند.

 

تبلیغات

X

 


 هر روز ۳۰ دقیقه ورزش کنید . ورزش هائی مانند پیاده روی ، بالا رفتن از پله ها ، دویدن و دوچرخه سواری در جلوگیری از بروز بیماریهای قلبی به شما کمک می کند . 

ورزش و بیماری های قلبی

انجمن قلب آمریکا در حال حاضر عدم انجام تمرینات بدنی و ورزش را در لیست ریسک فاکتورهای اصلی بیماری قلبی اضافه نموده است.
ریسک فاکتورهای دیگر شامل سیگار کشیدن، افزایش فشار خون و بالا بودن کلسترول خون  می باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:20 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق توکسوپلاسموز (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات4
حجم فایل5 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه

توکسوپلاسموز عبارت است از یک عفونت تک یاخته ای که در انسان ها و بسیاری از گونه های پستانداران و پرندگان ایجاد می شود. چندنوع در انسانها رخ می دهد: توکسوپلاسموزما در زادی( از مادر دچار عفونت به کودک متولد نشده اش منتقل         می گردد).

توسکوپلاسموز چشمی( ریتنو کوروئیدیت نیز خوانده می شود که معمولاً حاصل توکسوپلاسموز مادر زادی است ولی علائم ممکن است در 40-20 سالگی ایجاد شوند)

توکسوپلاسموز حاد در فرد دچار نقص، ایمنی( افراد مبتلا به ایدز یا سرطان یا افرادی که داروهای سرکوب گر ایمنی مصرف می کنند)

توضیح:

توکسوپلاسموز یکی از بیماریهای انگلی مشترک بین انسان و دام است که در سراسر دنیا دیده می شود عامل ان تک یاخته انگلی موسوم به توکسوپلاماگوندی است که در داخل سلولهای هسته دار تکثیر می یابد  و به دنبال مصرف گوشت خام یا نیم پخته یا از طریق آلودگی به این انگل خوش خیم و فاقد علائم ظاهری است ولی در صورت وجود نقص  و اختلال در سیستم ایمنی فرد الوده به هر دلیل تکثیر و انتشار انگلی در بافت های مختلف عوارض و عواملی را ایجاد می کند که به ویژه در بافت های عصبی و بینایی مهم است.

هنگامی که ما در غیر ایمن نسبت به انگلی در دوران بارداری در معرض عفونت حاد قرار می گیرد احتمال ایجاد توکسوپلاسموز مادرزادی یا انتقالی ( ثانویه) وجود دارد. در این صورت علائم ممکن است به صورت مرده زایی ، مرگ زود هنگام بعد از تولد و تولد نوزادانی باشد که در دوران جنینی آلوده شده به هنگام تولد فاقد علائم بالینی هستند. و بعد عا علائمی از قبیل مشکلات عصبی، مغزی، یا ناراحتی های بینایی را نشان می دهند.

 

ý                علائم شایع:

معمولاً بدون علامت( 90% - 80% بیماران)

تب

تورم غدد لنفاوی

خستگی

درد عضلانی

گلودرد

ریتینت ( التهاب شبکیه)

بثور (گاهی)

 

ý                علل:

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:20 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق تغذیه (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات14
حجم فایل38 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه :

حفظ تعادل مواد غذایی در كودكان به آسانی میسر نیست زیرا نیازهای غذایی آنها با رشدشان تغییر می‌كند علاوه بر این كه سلیقه و عادات غذایی و میزان فعالیت‌شان نیز متغیر است.
نیازهای غذایی یك كودك براساس سن ، سایز و متابولیسم بدن، شرایط سلامت آنها و سایر عوامل عوض می‌شود.
نوزادان همه نیازهای غذایی‌شان را از طریق شیر مادر یا شیر خشك تامین می‌كنند.
سنی كه در آن كودك می‌تواند غذای جامد دریافت كند متفاوت است. تغذیه كودكان بالای دو سال به استثنای میزان كالری مورد نیازشان مانند بزرگسالان است.
به طوری كه آنان نیز نیازمند طبقه‌بندی مناسب مواد مغذی، ویتامین‌ها (مانند ویتامین C) و املاح معدنی (مانند كلسیم، آهن) برای رشد، تكامل و عملكرد بدنشان هستند.

 

سوء تغذیه كودكان در 3 سال اول زندگی، غیر قابل جبران است

نماینده یونیسف در ایران با اشاره به شیوع 5/5 درصدی سوء تغذیه در بین كودكان ایرانی گفت: 80 درصد ظرفیت مغز انسان در سه سال اول زندگی شكل می‌گیرد بنابراین سوء تغذیه در این مدت غیر قابل جبران است.

كریستین سالازار، نماینده صندوق كودكان سازمان ملل متحد در ایران امروز در نشست خبری در آستانه هفته سلامت در دفتر سازمان ملل، افزود: صندوق كودكان سازمان ملل از سال 1949 برای رسیدگی به بهداشت و سلامت كودكان فعالیت می‌كند و ایران و پاكستان جزء اولین كشورهایی هستند كه همكاری با یونیسف را آغاز كردند.
یكی از مسائل مهم مرتبط با سلامت كودكان سوء تغذیه آنهاست، در ایران 5/5 درصد كودكان سوء تغذیه دارند اما سوء تغذیه در برخی مناطق ایران مانند سیستان و بلوچستان و كرمان و برخی شهرهای دیگر به مراتب وضعیت وخیمتری دارد، استانهایی كه وضعیت سوء تغذیه كودكان در آنها نگران كننده و زیر استاندارد است و این خلاء و عدم توازن باید حل شود.
نیمی از مشكلات كودكان مربوط به سوء تغذیه در زمان خردسالی است و باید با دید توسعه نگر وضع تغذیه كودكان را در ایران بهبود بخشید زیرا 80 درصد ظرفیت مغز انسان در سه سال اول شكل می‌گیرد و اگر در این سالها كودك با سوء تغدیه مواجه باشد در سالهای بعد با مشكلات غیر قابل جبرانی مواجه می‌شود.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:20 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق تعادل و اختلالات آن (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات36
حجم فایل26 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست

فصل اول : تعادل و اختلالات آن

مقدمه:

سازمانبندی رفلكسهای وضعیتی

شرح حال بیمار مبتلا به عم تعادل

ارزیابی بالینی راه رتفن و تعادل

چگونگی راه رفتن و تعادل در ضایعات مناطق مختلف

ـ اختلالات حسی

ـ اختلالات عضلانی ـ اسكلتی

ـ اختلالات مخچه ای

ـ اختلالات گانگلیون قاعده ای

ـ اختلالات كورتكس و مراكز ساب كورتیكال و مادة سفید فرونتال

سالمندی و حفظ تعادل

راهبردهای توانبخشی در بیماران مبتلا به اختلالات راه رفتن

فصل دوم: علل نوزولوژیكی اختلالات وستیبولار مركزی

افتادن وستیبولی

افتادن در ضایعات وستیبولار محیطی

سرگیجة حمله ای وضعیتی خوش خیم (BPPV)

سرگیجه در حملات منییر

پدیدة تولیو

وستیبولوپاتی دوطرفه

ضعف وستیبولار مركزی

ـ صرع وستیبولار همراه با سرگیجه و افتادن Contraversive

ـ استازیای تالامیك همراه با افتادن Contraversive یا Ipsiversive

ـ بازتاب انحراف چشمی () حالت همان سویی در ضایعات تحتانی و دگریوس در ضایعات فوقانی ساقة مغز

ـ سندرم نیستاگموس پایین زن همراه با افتادن به طرف پشت

ـ سالمندی و تحرك

فصل اول

تعادل و اختلالات آن

مقدمه :

كنترل تعادل و وضعیت بدن در زندگی روزانه عملكرد پیچیده ای است كه چندین ارگان گیرنده و مراكز عصبی را درگیر می كند. در واقع، بخش دهلیزی، بینایی و رفلكس گیرنده های حسی عمقی باید در تعادل بدن درگیر باشند. نقش برجسته ای از تعامل حسی در جهت یابی را می توان در جانوری نظیر هرمی سندا (مثل حلزون) مشاهده كرد. هرمی سندا این جانور بی مهره فقط از طریق گیرنده های دوسیستم بینایی و دهلیزی تعادل را برقرار می كنند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:20 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق تشنج (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات8
حجم فایل480 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 اختلالات تشنجی                                                                     seizure disorder

تشنج تخلیه خود به خودی سلول های عصبی. در این موارد ارگانهای حسی و حرکتی فعال می شوند.

علت های تشنج ایدیوپاتیک (ژنتیک و نقایص رشد)

                       اکتسابی: هپیوکسی مغزی بالا بودن فشار خون- اختلالات متابولیک (کاهش  سدیم-هیپوکلسمی- هیپوگلیسمی) - تومور مغزی تب

  انواع تشنج

 1- تشنج ژنرالیزه (عمومی): در این نوع تشنج فرد هوشیاری خود را از دست می دهد.

تشنج تونیک کلونیک: چشم ها به طرف بالا برمی گردند.

تمامی بدن دچار انقباضات عضلانی می شود

کودک سیانوز می شود

 دچار آپنه می شود

 فقدان ناگهانی هوشیاری هم وجود دارد.

در انقباضات کلونیک تشنجات بصورت ریتمیک           درتناوب  با استراحت در تمامی عضلات وجود دارد.

بعد از اتمام حمله کودک به حالت نیمه کوما رفته و به مدت 30 دقیقه تا 2 ساعت در خواب فرو می رود

تشنج آتونیک به صورت ناگهانی تونیسیته عضلانی را از دست می دهد.

کاهش هوشیاری

 بی قراری

 خواب

تشنج میو کلونیک معمولا در کودکان شیرخوار

 اغلب نتیجه ضایعات مغزی پیشرفته

 کند ذهنی

 اسپاسم ناگهانی در تعداد زیادی از عضلات بدن

تشنج آبسان با عدم هوشیاری ناگهانی همراه است و در کوتاه مدت ایجاد می شود

حرکات ریتمیک در سر و لب ها دیده می شود

 حدود 10 الی 30 ثانیه طول می کشد

2- تشنجات پارسیل( نسبی) حملات نسبی ساده -حملات نسبی پیشرفته 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:19 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق 20 صفحه ای درباره ویتامین ها (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات19
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

 

این ویتامین جزودسته ویتامین های محلول در چربی بوده و برای تامین سلامتی بشر بسیار مفید و لازم است برای تولید مثل بیناَََََیی تنظیم رشد سلولی و سیستم ایمینی بدن حیاتی میباشد بدن می تواند آن را در انساج

پر چرب بخصوص کبد ذخیره کند.

 بخصوص بتاکاروتن به یک گره از مواد شیمیایی که ضد اکسیدانAویتامین

نامیده می شوند تعلق دارد.این ویتامین در برابر اکسیژن حساس است و در چربی حل می شود ولی در آب غیر قابل حل است .ویتامین آ دو نوع است :

ویتامین( آ) که از جگر ماهی ها تهیه می شود .ویتامین آ که از جگر سیاه ماهی های آب شیرین حاصل می گردد منابع گیاهی ویتامین (آ) :(خرما-اسفناج-جعفری-زرده تخم مرغ-آلو بخارا-کرفس-کلم پیچ-هویچ-سیب زمینی-کدو حلوائئ-زردالو-هندوانه و هر نوع برگ سبز-قرمز و یا زرد بدست می آید) ویتامین(آ) درجگر سیاه ذخیره می شود ومقد ار آن در مبتلایان به قرحه-سفلیس-تورم شامه درونی قلب-اختلالات قلبی وعروقی      وترمبورزسرخرگهای اکلیلی-تورم کلیه مزمن عفونت های کیسه صفرا-     کم می شودو باید  این کمبود بوسیله ی عصاره ویتامین مزبورویارژیم        غذایی برطرف گردد.   ویتامین(آ) درمواردنامبرده زیرتجویزمی شود:                                   بیماری های روده-جگرسیاه-کلیه وبیماری قند-شب کوری(ولی نه درتمام    شب کوریها)اکزوفتالمی و عفونت های پوست و بافتهای پوششی.زیادی این ویتامین در بدن نیز اثرات زیانبخشی دارد بهمین جهت خورن جگر سیاه روباه و خرس قطبی که از نظر ویتامین (آ)غنی هستند برای انسان زیان آور است.ویتامین(آ)برای سلامتی غشاء مخاطی چشم حلق و بینی و جهاز تنفسی وهاضمه لازم می باشد.

منافع

ویتامین (آ)ممکن است یکی از نیروهای عظیم و قدرتمند موادغذائئ باشد.

از محققین به طور وضوح ثابت نموده اند که می تواند در نبرد علیه سرطان تقویت سیستم ایمنی بدن جلوگیری و شفای تورم های پوستی موثر باشد.

کرم صاف کننده چروک صورت از ویتامین (آ)ساخته شده است.داروی ویتامین(آ) (تیگاسن)درمان دیگری برای بر طرف کردن لکه های سرخ بدن می باشد.اما آنچه گفته شد مقداری کمی از فواید ویتامین (آ)است . تحقیقا ت انستیتوی ملی سرطان نشان می دهد که ویتامین (آ)خواص گسترده ای در

مبارزه با سرطان دارد.محققین .دیگری می گویند ویتامین(آ) می تواند با

سرطان های مثانه-حلق-مری-معده-پروستات-روده بزرگ و مقعدمبارزه       کند. مطالعات مردم شناسی در ایالات متحده آمریکا-اروپا و آسیا به

وضوح نشان می دهد که مصرف بتاکاروتن-ارتباط تنگاتنگی با کاهش

میزان سرطان دارد.مطالعات جانوری وانسانی نیز بیانگر این است که

ایمنی بدن را تقویت نموده و مقاومت انسان را در مقابل بیماری افزایش

داده و طول دوره را کاهش می دهد.

از عفونت دستگاه تنفسی جلوگیری کرده و به شفای زخمهای پوستی سرعت

می بخشد. بینایی راتقویت نموده و از شب کوری جلوگیری می کند.

 

همچنین باعث افزایش رشد بدن تقویت استخوانها-پوست وموی سالم-

دندانها ولثه های سالم می شود.تجربه نشان می دهد که مالیدن کرم ویتامین

(آ)به پوست-باعث جلوگیری از آکنه-جوش-لکه دارشدن و زخم پوست می-

شود.

منابع حیوانی:

روغن کبد ماهی-گوشت و سایر منابع حیوانی دارای ویتامین (آ)(رتینول)

میباشند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:19 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق تب مالت سل سیاه زخم (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات8
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تب مالت

brucellosis

اطلاعات اولیه

توضیح كلی

تب مالت عبارتست از یك عفونت باكتری كه از گاوها، خوك ها، گوسفندان یا بزهای آلوده و عفونی شده به انسان انتقال می یابد. این بیماری از انسان به انسان مسری نیست. این عفونت باكتریایی اعضای خون ساز بدن، از جمله مغز استخوان، گره های لنفاوی، كبد و تحال را متاثر می سازد. بیماری در مردان 60-20 ساله شایعتر است. دوره نهفتگی بیماری ممكن است 60-5 روز یا حتی چندین ماه باشد. بیماری یك نوع حاد و یك نوع مزمن دارد

علایم شایع

در نوع حاد، علائم زیر به طور ناگهانی ظاهر می شوند

لرز، تب متناوب، تعریق، خستگی قابل توجه، درد به هنگام لمس ستون فقرات، سردرد، بزرگ شدن گره های لنفازی در نوع مزمن

علائم زیر تدریجا ظاهر می شوند

خستگی، درد عضلانی، كمر درد، یبوست، كاهش وزن، افسردگی، ناتوانی جسمی، ندرتا بروز آبسه در تخمدان، كلیه ها و مغز

علل

عفونت ناشی از باكتری هایی تحت عنوان بروسلا، كه از راه مصرف شیر یا محصولات لبنی (كره،پنیر) یا محصولات كوشتی به انسان انتقال می یابد

عوامل افزایش دهنده خطر

وجود كمخونی وخیم یا سابقه جراحی معده. این مشكلات باعث كاهش اسید معده می شوند؛ وجود اسید معده شانس عفونت را كاهش می دهد

در افرادی كه با حیوانات سرو كار دارند، مثل كشاورزان،قصابان،دامپزشكان،یا دامداران و مسافرت به مناطق آلوده

پیشگیــــــری

هیچ گاه شیر غیر پاستوریزه، از هر منبعی كه باشد، مصرف نكنید.زمانی كه با حیوانات سرو كار دارید، از دستسكش، محافظ چشم، پیش بند، و سایر وسایل محافظتی استفاده كنید. واكسیناسیون دام ها

عواقب مورد انتظار

با درمان معمولا در عرض 4-3 هفته خوب می شود

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:19 ] [ آریا برومندی ]
[ ]

تحقیق پسته در طب سنتی ایران (پزشکی)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات7
حجم فایل8 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پسته در طب سنتی ایران

به زبان سریانی بستی  به عربی فستق به یونانی بسطاقیا نامیده می شود. نام رایج گیاه piostachio  و نام علمی آن pistacia vera  می باشد.

طول درخت پسته در مناطق حاره تا ارتفاع ده متر هم می رسد ولی در مناطق معتدله ارتفاع آن كمتر است و به صورت درختچه در می آید. در متون طب سنتی ذكر شده كه دو نوع جبلی (وحشی و خودرو) و بستانی دارد. كه نوع دوم از پسته جبلی درشت تر است. افغانستان ، سوریه ، نواحی مدیترانه ، كالیفرنیای آمریكا و ایران (رفسنجان ، دامغان ، خراسان و قزوین) از نواحی پرورش درخت پسته است. میوه درخت پسته در یك سال دارای مغز می باشد و در یك سال مغز ندارد كه به آن بزغنج می گویند.

پسته غیر مقشر یعنی پسته به همراه پوست تا مدت ها سالم می ماند اما نوع مقشر یعنی پسته ای كه پوستش كنده شده باشد اگر چند روز بماند تازگی و طراوتش را تا حدی از دست می دهد و بهترین پسته پسته تازه است كه بتازگی پوستش را كنده باشند و تازه مقشر شده باشد.

مغز پسته دارای طعم مطبوع .و ملایم است و پوشیده از یك قشر خیلی نازك و جدا نشدنی و به رنگ قرمز است كه اصطلاحا جفت نامیده می شود. میوه پسته شفت و تا حدی خشك است .

از تركیبات شیمیایی پسته می توان به آمیدون، ساكارز، انواع ویتامین ها از قبیل ویتامین A.B1.B6.E  اشاره كرد. موادی از قبیل  منیزیم ، پتاسیم ، سلنیم ، روی و مس ، فولات و آهن و اسید آمینه غیر ضروری آرژی نین.

چربیهای موجود در پسته از نوع غیر اشباع (Unsaturated ) و فیتوسترولها نیز می باشند. به علاوه پسته دارای تركیباتی است كه جزء گروه فیتوكمیكا ل ها (Phytochemical ) میباشند كه اینها تركیباتی هستند كه به طور طبیعی توسط گیاهان تولید میشوند تا گیاهان را  در برابر آسیب قارچها ، ویروسها و باكتریها در امان نگه دارند. این گروه از مواد شیمیایی از ابتلا به بیماریهای قلب و عروق پیشگیری نیز می كنند. موادی مثل سیانیدین و پروآنتوسیانیدین بتاسیتوسترول گاما توكوفرول لوتئین و كوئرستین جرء گروه فیتوكمیكال هستند.

قسمت خوراكی میوه . مغز آن یعنی مغز پسته می باشد كه به علت معطر بودن مصرف Culinary  (سر سفره ) دارد و به عنوان چاشنی در غذاها و جزئی از تنقلات و آجیل مصرف می شود و كاربردهای درمانی كثیری نیز برای آن ذكر شده است. در طب سنتی و گیاه درمانی برای پوست پسته مصرف درمانی قائل شده اند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

[ جمعه 1 دی 1396 ] [ 14:19 ] [ آریا برومندی ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 صفحه بعد

دیگر امکانات